CO VÁM VÝUKA PŘINESE

Při dlouhodobém cvičení vede ke zlepšení fyzických a psychických schopností cvičence, k rozvoji koncentrace a posílení sebedůvěry, ke zlepšení ovládání vnitřní energie a ke zdravějšímu životnímu stylu. Umožňuje cvičenci naučit se na jednom místě základům a principům různých bojových stylů, přizpůsobit je svým psychickým a fyzickým schopnostem a tím se optimálně připravit na případnou sebeobrannou situaci. Systém vychází z potřeb dnešní doby snadno a rychle se naučit novým dovednostem.

Navíc sportovní vyžití v bojových disciplínách: kata - sestavy, randori - sebeobranné techniky, kumite - volný boj, tameši-vari - přerážení. K tomu všemu slouží kvalitní metodická výuka nejúčinnějších technik, motivační systém a vysoká kvalifikace a odbornost trenérů

Naše škola

Naší školu založil a dodnes je jejím hlavním trenérem Sensei Petr Hermann v listopadu 1997. Od té doby prošlo naší školou mnoho studentu kteří předvedli své dovednosti na mnoho soutěžích republikové ale i mezinárodní úrovně. Naše škola pravidelně pořádá zkoušky na technické stupně (barevné pásy) ve stylech Jiu-Jitsu, Hanbo-Jitsu a Karate. Dále pořádáme celodenní semináře kde vyučují naší mistři, ale také si zveme zajímavé významné hosty z jiných měst. Naši instruktoři jsou odborně školeni v oblasti sebeobrany s následující certifikáty na trenéry sebeobrany II a III tříd a trenérské licence na trenéry Karate III tříd.

Škola má také licenční zkušební komisaře v Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu. V roce 2014 naše škola založila soutěž Mistrovství Moravy a Slezska v Jiu-Jitsu.

HLAVNÍ VÝHODY tréninku budó

  • použití všech dostupných technik v boji

  • zahájení výuky krátkým kurzem praktické sebeobrany

  • velká přizpůsobivost cvičenci

  • pestrost a různorodost tréninku

  • snadná a rychlá výuka základů

  • propracovaný, kvalitní a bezpečný systém výuky

  • neagresivní styl vhodný i pro trénink dětí, mládeže a žen

  • sportovní závodní vyžití v několika disciplínách

JIU-JITSU (nebo také JU-JUTSU)

Jiu-Jitsu je překládané jako jemné umění. Je to japonské bojové umění, v němž se síla útočníka obrací proti němu samotnému. V umění se uplatňují techniky jak pákové (hmaty a chvaty), tak i kopy a údery, ale i porazy. Toto bojové umění vzniklo původně pro obranu samurajů. Z Jiu-Jitsu se vyvinuly také styly, Judo, Aiki-Jitsu nebo Aikido. V dnešní době se v Jiu-Jitsu rozvíjí také sportovní disciplína.

HANBO-JITSU

Umění bránit se holí. Bylo převzato z tradic buddhistických mnichů, kteří svou nevinnou hůl dokázali v případě nutnosti přeměnit v účinnou zbraň. Je to sebeobranný styl za pomoci cca. 80 cm dlouhé hole, jenž je možno nahradit např. deštníkem, vycházkovou holí, zlomeným smetákem atd.

Při našem výcviku Hanbo-Jitsu systému využíváme techniky z Bo - základní údery a podmety, Hanbo - pákové techniky a Tesen - tlaků na citlivá místa.

KARATE-DO

V překladu znamená cesta prázdné ruky. Japonské bojové umění využívající kopů a úderů do všech částí těla. Vyvinulo se na Okinawě, projevuje se v něm silný vliv čínských škol bojových umění. Zakladatelem stylu Shotokan je Sensei Gichin Funakoshi. Díky němu se Karate dostalo do Japonska a pak dále do celého světa. Karate je dnes také sportovní disciplínou.


Žáci naší skoly s mistrovským stupněm - DAN