Legenda znaku školy

Vnější a vnitřní kruh 
Samotný kruh znamená, že nic nemá začátek ani konec v našem případě to znamená, že člověk se tzv. pere od svého narození, v bojových oddílech se pak boj pouze zdokonaluje. Vnější kruh dále znamená např. vstup do školy, začátek výcviku. Vnitřní kruh pak znamená, že i po letech trénování a dosažení vysněné mety např. černého pásu, stále nic nekončí, naopak získáním mistrovského stupně vstupuje budoka do dalšího úrovně učení. Zkrátka v bojovém umění je vždy se co učit a vždy se najde někdo kdo nás má co naučit.


Bílý vnější kruh s názvem školy 
Bílá barva v tomto případě znamená čistotu a počátek. V našem případě začátek = vstup do naší Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov.


Jing-Jang 
Znak jing-jang je znám snad všem. Jeho výklad by snad osobně zabral celou stránku. Tento symbol se dá zjednodušeně vysvětlit jako symbol protikladu např., že v každé tmě je trochu světla a každém světle je trochu stínu, nebo také, že v každém zle je trochu dobra, v každém dobru je trochu zla, sobeckosti. To lze vysvětlit také tak, že to co je dobré pro nás nemusí být pro ostatní, nebo také tak, že né vždy se dá volit pouze dobro, občas se musí volit pouze menší zlo.


Barvy Jing-Jang 
Základní barva protikladu a tím pádem nejpoužívanější barvy symbolů jing-jangu je černá a bílá. Navíc byla v historii původně bílá barva barvou smuteční. A protože my nejsme ani v životě ani na tréninkách tzv. černobílý ani není na tréninkách smutno a jelikož již i my máme svou historii a uznáváme historii a tradice, rozhodli jsme se, že místo barvy bílé-smuteční použít barvu krve-červenou. Červená také proto, že je to barva krve - životodárné tekutiny. To pak také znamená, že Budo již máme v krvi. Chci tím říct, že pro nás není bojové umění jen zábavou či sportem, ale hlavně cestou života. Barva černá je pro většinu lidí barva dosažení mistrovství, podle černého pásu, který nosí většina mistrů a do jisté míry také barva tajemna, což je to co se snažíme naším žákům předat "tajemství bojových umění".


Postava a znaky 
Zvolili jsme znaky Jiu-Jitsu a Karate-Do, logicky proto, že jsou to naše dva hlavní styly-směry budo, ze stejného důvodu jsou i oba styly zařazeny do názvu školy, což je další důvod použití těchto znaku v symbolu školy. Postava bojovníka v kopu je přidan do znaku z důvodu univerzálnosti této postavičky. Sice se postavička v kopu přiřezuje převážně pro Karate-Do, Taekwon-Do nebo Kic-box, ale kop samotný se používá k sebeobraně naprosto běžně, stejně jako se kopy (alespoň jejich základní techniky) používají ve většině bojových umění. Postavičku jsme navíc zvolili z důvodu symbolizace boje, hlavně pro začínající Budoky, znaky pak pro "za dosti učinění" zkušenějším Budokům.