Víkend ve znamení Budo 21-22.11.2015 Krnov

21-22.11.2015 víkend ve znamení Budo.pdf (534343)

 

 

2. MISTROVSTVÍ MORAVY a SLEZSKA v JIU-JITSU RANDORI 7.11.2015 Krnov

2. MMS JIU-JITSU RANDORI 2015.pdf (304568)

 

 

Druhý seminář s Pražskými mistry Jiu-Jitsu v Opavě 17.4.2015

Druhý seminář JIU-JITSU s Pražskými mistry v Opavě 17.10.2015.pdf (221545)

 

 

4. a 14.10.2015 - Mistrovské zkoušky v Jiu-Jitsu pod Czech Combat Academy

4.a14.10.2015 - Mistrovské zkoušky v Jiu-Jitsu pod Czech Combat Acadmy.pdf (285763)

 

 

Seminář Ju-Jitsu na Mírově

Seminář JU-JITSU na Mírově 10.10.2015.pdf (63383)

 

 

Předání instruktorských certifikátů září 2015

Předání instruktorských certifikátů 9.2015.pdf (276849)

 

 

Již 26 tradiční seminář Jiu-Jitsu v Krnově

 

3.10.2015 seminář Jiu-Jitsu Krnov.pdf (127367)

 

 

Letní tábor 2015 - Cesta samuraje

 

Školy Jiu-Jitsu a Karate Bruntál, Jiu-Jitsu a Karate Krnov a Sakura dojo Opava pořádala I. Ročník letního tábora, nazvaného Cesta samuraje. Tento tábor probíhal od 3. 7. do 10. 7. 2015 v Suché Rudné u Hotelu Paramon, kde ubytování bylo zajištěno v chatkách.

Program tábora byl následující: 2x denně tréninky, ve volném čase hry, výlet na Praděd apod.

Příjemným zpestřením a to nejen pro ty nejmladší byl příjezd a následný ukázkový program hasičské jednotky z Bruntálu.

Výcvik na táboře byl sestaven z bojových umění Jiu-Jitsu, Hanbo-Jitsu, Karate a sebeobrany.

O výuku se starali mistři: Jakub Kolín (2.Dan Karate-Do Shotokan ryu, 1.Dan Jiu-Jitsu), Petr Hermann (5.Dan Jiu-Jitsu, 4.Dan Hanbo-Jitsu, 1.Dan Allkampf-Jitsu), Martin Březina (3.Dan Ju-Jutsu, 3.Dan Judo, 1.Dan Iaido), Lubomír Češek (3.Dan Jiu-Jitsu, 1.Dan Judo, 1.Dan Hanbo-Jitsu), Miroslav Sedláček (1.Dan Jiu-Jitsu) a Jaroslav Božek (1.Dan Jiu-Jitsu).

V závěru tábora proběhly zkoušky v Jiu-Jitsu. Zkoušku úspěšně zvládli: 5. kyu Štěpán Kolář, 3. kyu Daniel Kaduk, Robert Svoboda, Kateřina Frýdlová a Karolína Válková a na 1. kyu Michaela Šolcová.

 

Závěrem slova hlavního vedoucího tábora Sensei Jakuba Kolína:

"Ahojte samurajové. Jistě čekáte na poslední slova hlavního vedoucího letošního tábora 2015 pojmenovaného Cesta samuraje. Letošní tábor, byl posunutí našeho oddílu zase na vyšší úroveň. Spolupráce s Krnovem a Opavou se prohloubila a mi jsme se opět naučily nejen techniky, ale také přátelství s oběma oddíly. Za to děkuji mistrům, i vám účastníkům."

autor: Petr Hermann

 

 

 

V Bruntále si vybojovali vyšší technické stupně v Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu.

Ve čtvrtek 18. 6. 2015 proběhly v Bruntálské Škole Jiu-Jitsu a Karate zkoušky na technické stupně od 5 po 2. kyu v Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu. Celkem šestnáct bojovníků s toho tři dospělí, podstoupilo náročný test po jejímž úspěšném složení mohou nosit pás s tmavší barvou, což znamená vyšší technický stupeň. Zkušební komisi tvořili Petr Hermann (5.Dan), Zdeněk Vaňhara (3.Dan) a Jakub Kolín (2.Dan).

Dnes nejvyšší zkoušený technický stupeň 2. kyu v Hanbo-Jitsu se odvážil podstoupit a zvládl na výbornou Miroslav Sedláček.

Ostatní technické stupně se již zkoušely v Jiu-Jitsu, kde na 5.kyu (žlutý pás) uspěli: Míša Mádrová, Adam Šindlík, Lukáš Herman, Vojta Karvaj, Veronika Šírlová, Jakub Sigmund, Tadeáš Tisoň, Kryštof Smékal, Matěj Zapaláč, Sára Kohanyi, Filip Repper, Jiří Nábělek ml. a Radim Žert. Na 3.kyu (zelený pás) uspěl Jiří Nábělek st. a Adam Janda.

Všem bojovníkům velice gratuluji za výborné výkony a samozřejmě gratulace také patří trenérům školy za výbornou práci, obzvláště se skupinou dětí.

autor: Petr Hermann

 

 

 

ŠKOLENÍ TRENÉRŮ ČESKÉHO SVAZU KARATE v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH SE ZŮČASTNILY TAKÉ ZÁSTUPCI ŠKOL JIU-JITSU A KARATE KRNOV A BRUNTÁL

O víkendu 13. - 14. června 2015 se konalo v tělocvičně TJ Karate České Budějovice školení trenérů druhých a třetích tříd. Na proškolení stávajících a školení nových trenérů II. a III. tříd v Karate-Do se sjelo přes šedesát cvičenců z celé České republiky. Proškolení trenéra III. třídy se z Krnova zúčastnil Petr Hermann, a školením na nové trenéry III. tříd si prošly z Krnova Zdeněk Vaňhara, Barbora Fialová a Petra Hermannová, z Bruntálu pak Jakub Kolín. Školení technicky zajišťoval Jihočeský svaz Karate. Lektoři na tomto školení byli: Jiří Faktor (6.Dan), Iva Keslová (5.Dan), Petra Piskačová (5.Dan), Martin Sláma (5.Dan) a Jaroslav Valenta (5.Dan). V rámci školení se konaly zkoušky na stupně technické vyspělosti v Karate - Do od 1. kyu až po 4. Dan. Z oddílu TJ Karate Nové Hrady uspěl na 4. Dan Krnovský rodák a jeden z našich mistrů Sensei Martin Hermann.

 

z leva: Petr Hermann, Jakub Kolín, Iva Keslová Zdeněk Vaňhara, Petra Hermannová a Barbora Fialová.

z leva: Petra Hermannová, Petr Hermann, Martin Hermann, Jakub Kolín, Zdeněk Vaňhara a Barbora Fialová.

 

 

 

Danové zkoušky u velmistra

Soke Siegfrieda Loryho

Druhou březnovou sobotu přesněji 14. 3. 2015 se v malebném Německém městečku Altenmarkt poblíž Rakouských hranic konal seminář Jiu-Jitsu, Hanbo-Jitsu a Goshin-Jitsu, kterého se zúčastnily také zástupci naší Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov a to v sestavě Petr Hermann, Zdeněk Vaňhara, Jiří Laštůvka a Lukáš Pavelka, a také Tomáš Macek z Budo školy Jeseník.

Tato akce byla pro nás velice významná a to hned ze dvou důvodů. Hlavním důvode byl samozřejmě seminář, který celý vedl Soke Siegfried Lory. Soke Lory nás v průběhu semináře seznámil s novými technikami převážně z oblasti Hanbo-Jitsu, zejména s obranou tyčí proti tyčí a transportními neboli odvodovými technikami. Při tréninku ze systému Jiu-Jitsu a Goshin-Jitsu se Soke Lory zaměřil na výuku obrany proti úchopům a úderům holou rukou, ale také proti útoku tyčí na neozbrojeného útočníka. Navíc nám Soke předvedl a troufám si říct, že snad i naučil spoustu aplikací na již známé základní techniky. Vše velmistr zakončil krátkým seznámením s využitím tessenu či javari.

Druhý velký význam byly zkoušky na mistrovské - Danové stupně a to ještě před zahájením samotného semináře.

Hlavním zkušebním komisařem byl samozřejmě Soke Siegfried Lory, spolu s ním pak o našem umění rozhodoval Shihan Werner Schiller a Shihan Hans-Dieter Adam. Nejprve proběhly zkoušky Taekwon-Do a poté přišlo na řadu naše přezkoušení ve stylech Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu. Po více jak hodinové zkoušce byl verdikt následující, Petr Hermann úspěšně složil zkoušku na 5. Dan Jiu-Jitsu a 4. Dan Hanbo-Jitsu a Zdeněk Vaňhara taktéž uspěl na 3. Dan Jiu-Jitsu a na 3. Dan v Hanbo-Jitsu.

Samotné zkoušky by se ovšem neobešly bez našich výborných sparing partnerů Jiřího Laštůvky a Lukáše Pavelky, kteří statečně a téměř neslyšně snášely otloukávání, lámání a házení, a že toho opravdu nebylo málo neboť na 5.Dan v Jiu-Jitsu je více jak 300 kombinací technik a neméně okolo 200 technik na 3. Dan. A tak vážení kolegové a přátelé ještě jednou díky za váš čas a trpělivost.

Na závěr bych jen rád dodal: "Přestože cesta z našeho Dojo v Krnově byla dlouhá kolem 800 km, byl to znovu neskutečný zážitek, opět se setkat a zároveň si zacvičit s mým mistrem a pro některé členy naší výpravy, cituji s "žijící legendou" Soke Siegfriedem Lorym".

autor: Petr Hermann

z leva: Tomáš Macek, Zdeněk Vaňhara, Soke Siegfried Lory, Petr Hermann, Lukáš Pavelka a Jiří Laštůvka

 

 

Republiková kumiťácká špička

Tomáš Hermann vyučoval v Krnově

 

Tomáš Hermann z TJ Karate Nové Hrady, který v současné době vede žebříček Karate kumite závodníků ČR ve dvou kategorií, vedl v pátek 22. 5. 2015 trénink ve Škole Jiu-Jitsu a Karate Krnov.

Tomáš se zaměřil především na základní kumiťácké pohyby a techniky, a zároveň upozornil a následně opravil některé naše chyby. Po tréninku nastal prostor na dotazy a rady na nadcházející závody, které naše žáky čekají.

Děkujeme Tomášovi za velmi přínosný trénink a užitečné rady.

 

autor Petr Hermann

 
 

 

                                 TOMÁŠ HERMANN

 

 

 

Zrození mistrů Jiu-Jitsu z Jeseníku

 

Pátečního večera 17. 4. 2015 proběhly ve Škole Jiu-Jitsu a Karate Krnov zkoušky v bojových uměních Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu. Tentokrát se v našem dojo sešli bojovníci ze tří oddílu, mimo domovské školy zde měla své zastoupení Budo škola Jeseník a Systema Krnov. Komisy tvořily Sensei Petr Hermann (5. Dan Jiu-Jitsu, 4. Dan Hanbo-Jitsu a 1. Dan Allkampf-Jitsu), Sensei Zdeněk Vaňhara (3. Dan Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu) a Sensei František Skoupil (2. Dan Jiu-Jitsu).

Nejprve proběhly zkoušky v bojovém umění sebeobrany za pomoci středně dlouhé tyče Hanbo-Jitsu.

Zde úspěšně zvládly dvou zkoušky na 3. a 2. kyu Lukáš Pavelka a Radek Hausner (ze Systemy Krnov) a 2. a 1. kyu Denis Rovnaník.

Po kratičké pauze zkoušky pokračovaly tentokrát již v bojovém umění Jiu-Jitsu a i zde se jednalo o vysoké technické stupně, ba i o stupně „nejvyšší“ mistrovské, které podstoupili a velice kvalitně zvládli zkoušku na 1. Dan studenti Budo školy Jeseník Rostislav Ivan a Tomáš Macek. U obou dnes již mistrů bylo znát, že jejich příprava byla opravdu pečlivá.

Zkoušku na vyšší žákovské stupně podstoupili a úspěšně zvládli: 1. kyu Lukáš Pavelka, 2. kyu Stanislav Kučera a poslední z vyšších žákovských stupňů 3. kyu Oldřich Mičan.

Nižší žákovský stupeň 5. kyu úspěšně zvládli Jakub Pecha, Kristina Zingopisová a Eliška Kudláczová.

Poslední zkouškou na 6. kyu úspěšně prošli Aristidos Stefanidis, Daniel Zeman, Janis Makris, Nikolas Makris a Karmela Hošková.

Úspěšné zkoušky potěší vždy každého a to včetně komisařů, a proto ještě jednou všem moc gratulujeme a pro čerstvé mistry jen poznámka, uspět na mistrovský stupeň Dan, to znamená, že se nyní bojovníkovi otevírá pohled na jinou cestu Budo po které se vydává a dostává se tak opět na samotný začátek.

autor Petr Hermann

horní řada z leva: Petr Hermann, Tomáš Macek, Rostislav Ivan, Radim Skalka, Denis Rovnaník, Lukáš Pavelka, Jakub Pecha, Stanislav Kučera, Oldřich Mičan, Katka Frýdlová, Zdeněk Vaňhara, Lucie Varechová a Petr Kobín.

 

dolní řada z leva: František Skoupil, Lukáš Spáčil, Karmela Hošková, Janis Makris, Nikolas Makris, Daniel Zeman, Aristidos Stefanidis, Eliška Kudláczová, Kristína Zingopisová a Dalibor Kocián.

 

 

 

 

8. MORAVSKÝ SEMINÁŘ JU-JITSU

 

FEDERACE JU-JITSU ČR ve spolupráci s oddílem Ju-Jitsu SKP Vyškov uspořádala ve dnech 17. – 19. dubna 2015 v hotelu Kamzík v Malé Moravce v Jeseníku již 8. MORAVSKÝ SEMINÁŘ JU-JITSU za účelem setkání a společného cvičení moravských klubů a škol Jiu-Jitsu

Celý seminář byl pod vedením mistrů Csaba Harsányi (6. Dan Ju-Jitsu a 2. Dan Ju-Do), Gustav Vikartóczky (7. Dan Jiu-Jitsu a 6. Dan Nihon-Tai-Jitsu) a Karel Trefný (2. Dan Aikido).

Tohoto semináře se zúčastnily i zástupci naší Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov, které přivítal sám organizátor semináře a prezident federace RNDr. Ivan GIBALA (5. Dan Ju-Jitsu).

 

 

Seminář, nebo přesněji sobotní část, které jsme se zúčastnily, se nám velice líbila. Trénink pod mistrem Vikartóczkym, který byl zaměřen na obranu proti noži byl vždy obohacen o ukázku aplikace dle armádního způsobu boje. Příjemné překvapení pro nás bylo poznání, že Šihan Vikartóczky je taktéž žákem našeho mistra Soke Siegfrida Loryho. Největší část semináře jsme však strávily pod vedením Šihan Csabi Harsanyiho a byly to tréninky velice zajímavé, zaměřené na detailní provádění technik, aby nám neutekla ta správná esence každé jednotlivé techniky, jak Šihan Harsányi vždy s úsměvem připomínal.

 

Mohu snad mluvit za všechny z naší školy, že jak seminář, tak přijetí bylo velice přátelské a je zřejmé že společné setkání na tatami bude určitě i nadále vítané.

 

autor Petra Hermannová

 

 

 

 

Pátek 3. 4. – velikonoční prázdniny? Ne pro bojovníky ze Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov

 

Přestože pátek 3. 4. znamená pro většinu dětí a rodičů začátek velikonočního volna a velikonočních prázdnin, pro Krnovskou školu Jiu-Jitsu a Karate Krnov to v žádném případě volno neznamená. Někteří naši žáci měli trénink zpestřený seznámením s tréninkem válečného umění Systema. O tento trénink se postaral hlavní trenér a jeden ze zakladatelů Krnovské Systemy Radek Hausner, který naše žáky přivítal ve svém Dojo.

Naopak v našem Dojo zůstala šestice našich bojovníků, kteří podstoupily zkoušky v Karate-Do Shotokan ryu pod vedením Sensei Martina Hermanna.

Sensei Martin Hermann je rodilý Krnovák, žijící v Českých Budějovicích. Sensei Martin Hermann je hlavní trenér a zakladatel TJ Karate Nové Hrady a hlavní trenér SKP České Budějovice. Je držitelem 5. Danu Allkampf-Jitsu, 3. Danu Karate-Do Shotokan a 2. Danu Jiu-Jitsu.

Trénink, ale i zkoušky pod Martinem Hermannem je pro naši školu vždy velikým přínosem a naši žáci se vždy na setkání s Martinem velice těší. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, když pod přísným komisařským okem úspěšně složily zkoušku v Karate-Do Shotokan, Michaela Šolcová 8 a 7. kyu, Alexandra Šolcová a Stanislav Kučera 6. kyu.

Nejvyšší technický stupeň zkoušený v dnešní den bylo 5. kyu, které úspěšně zvládli Zdeněk Vaňhara, Barbora Fialová a Petra Hermannová.

Zvlášť Petru Hermannovou spolu s Alexandrou Šolcovou Sensei Martinem Hermannem jmenoval jako nejlepší cvičenky dnešních zkoušek. Sensei Martin Hermann však pokroky ve výuce Karate v naší škole hodnotí celkově kladně a jak sám řekl, vždy se rád se svými rodáky setká a podělí se s nimi o své zkušenosti.

z leva stojící: Sensei Petr Hermann, Sensei Zdeněk Vaňhara, Stanislav Kučera, Sensei Martin Hermann

z leva sedíci: Petra Hermannová, Barbora Fialová, Alexandra Šolcová, Michaela Šolcová

 

 

Trenérský kurz II. třídy slavnostně ukončen v Sakura Dojo Opava

 

Dne 29.3. 2015 proběhlo v Sakura Dojo Opava předání certifikátů účastníkům kurzu Instruktor sebeobrany II třídy, pod vedením Sensei Lubomíra Češka a Martina Březiny. Kurzu se zúčastnilo na 30 trenérů a cvičitelů ze škol z celé České republiky.

Samozřejmě i Krnovská škola Jiu-Jitsu a Karate Krnov zde měla své bojovníky a nyní již vyškolené trenéry, jmenovitě, Barbora Fialová a Lukáš Pavelka, se kterými společně studoval náš budo přítel a kolega z Krnovské Systemy Radek Hausner, kterým touto cestou gratulujeme.

Než se však předaly trenérské certifikáty, proběhl závěrečný společný trénink, po kterém následovalo malé překvapení - ukázka Bu-Jutsu v tradičních ninja-gi a samurajském brnění.

autor článku Petra Hermannová

 

z leva: Lukáš Pavelka, Samurai, Petr Hermann a Barbora Fialová

 

 

 

Setkání s legendami Českého Jitsu

 

Jiu-Jitsu Opava a její hlavní trenér Sensei Martin Březina spolu s Czech Combat Acedami a jejím hlavním zástupcem Sensei Lubomírem Češkem uspořádali v sobotu 7. 2. 2015 seminář Jiu-jitsu a sebeobrany. Seminář se uskutečnil v malebném prostoru Sakura Dojo Opava, ale neobvyklý byl hlavně díky hostům, kteří zde vyučovali.

Jednalo se o zástupce Českého svazu Ju-Jitsu, jejichž jména se dají považovat mezi vyznavači Jitsu za legendami v Čechách, především Šihan František Kollman, Šihan Václav Vosmík v doprovodu Šihan Václava Morštejna a Sensei Josefa Kožíška.

Semináře se zúčastnilo několik desítek budoků ze škol Sakura Dojo Opava, Škola Jiu-Jitsu a Karate Krnov, Budo Jeseník, Škola Jiu-Jitsu a Karate Bruntál a Ju-Jitsu Ostrava. Seminář byl veden v duchu přátelství a panovala zde skvělá nálada, která přetrvala i do večerních hodin. Při posezeni v hospůdce u sklenky vína a kávy Šihan Kollman předvedl, že je nejen mistrem Budo ale také malířského štětce, kdy doslova během pár minut vykouzlil před našimi oči nádherné obrazy, které pak daroval jednotlivým budo přátelům. Dokonce hned první dílo bylo pro mistra naší školy Sensei Petra Hermanna, což si považuje za velkou čest. Určitě nejenom naše škola, ale také i ostatní školy, se těší na další setkání s pražskými mistry Ju-Jitsu.

autor článku Petra Hermannová

z leva: Sensei Josef Kožíšek (4.Dan Jiu-Jitsu a 3.Dan Sai), Šihan Václav Morštejn (7.Dan Jiu-Jitsu a 4.Dan Judo), Šihan Václav Vosmík (8.Dan Jiu-Jitsu a 6.Dan Judo) a Šihan František Kollman (8.Dan Jiu-Jitsu, 6.Dan Karate-Do, 6.Dan Judo a 6.Dan Sai)

Obraz od velmistra Františka Kollmana pro mistra naší školy Petra Hermanna

 

 

 

 

Přání k Vánocům a do Nového roku 2015 od Školy Jiu-Jitsu

    a Karate Krnov a rodinky Hermannů z Krnova.

 

Życzenia na boże Narodzenie i na Nowy rok 2015 w języku

     polskim, dla naszych Polskich Budo kolegów

 Wünsche für Weihnachten und das Neue Jahr 2015

   in Deutsch für unsere deutschen Budo Kollegen

 

 

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode