Víkend ve znamení zkoušek

 

Škola Jiu-Jitsu a Karate Krnov uspořádala v posledním listopadovém víkendu seminář Karate a zkoušky v bojových uměních Karate, Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu.

Nejprve v sobotu 29. 11. proběhl seminář Karate Shotokan, na který přijel speciální host Sensei Martin Sláma z Prahy. Martin je nejmladší držitel 5. Danu Karate Shotokan v České republice, dále je držitel 2. Danu Krav Maga a mistrovského stupně v Saishokido. Seminář byl zaměřen především na kata a aplikace kata, neboli bunkai, kterého se zúčastnili karatisté ze škol Krnova, Bruntálu a Vrbna pod Pradědem. V závěru semináře proběhly zkoušky, které úspěšně zvládly: na 8.kyu (bílý pás) Kateřina Frýdlová, 7.kyu (žlutý pás) Stanislav Kučera a Lukáš Pavelka. Speciální neboli dvou zkoušku na 8 a 7.kyu úspěšně podstoupila Alexandra Šolcová. Ve vyšších žákovských stupních zkoušku zvládli na 6.kyu (zelený pás) Petra Hermannová a Zdeněk Vaňhara. Nejvyšší zkoušený technický stupeň, 4.kyu (fialový pás) složil Daniel Rovnaník. Zkušebním komisařem, byl samozřejmě Sensei Sláma, který se o připravenosti našich žáků vyjádřil velmi pochvalně.

Druhý den v neděli 30.11. se pokračovalo ve zkouškách a to v Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu. Zkušební komisi tvořily Sensei Petr Hermann (4. Dan Jiu-Jitsu, 3. Dan Hanbo-Jitsu a 1. Dan Allkampf-Jitsu), Sensei Zdeněk Vaňhara (2. Dan Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu) a Sensei Adam Dovrtěl (2. Dan Jiu-Jitsu a 1. Dan Aikido). I zde se sešly zástupci různých škol, konkrétně z Krnova, Bruntálu a Prahy a uskutečnily se zkoušky od nejnižších technických stupňů až po stupně mistrovské ve stylech Jiu-jitsu a Hanbo-Jitsu.

Ale popořadě. V Jiu-Jitsu na žákovské stupně uspěly: Michal Samuel Tesař 5.kyu (žlutý pás), Jan Slanina a Ondřej Špiller 4.kyu (oranžový pás). Jana Válková a Alexandra Šolcová složily zkoušku na nejvyšší žákovský stupeň 1.kyu (hnědý pás). Zkoušku na mistrovský stupeň 1. Dan (černý pás s jedním zlatým pruhem) trvající téměř dvě hodiny a obsahující cca. 180 kombinací technik úspěšně absolvovali a tím zvládli mistrovský test Martin Sláma a Jaroslav Božek. Po kratičké pauze následovaly zkoušky v Hanbo-Jitsu. Zde se přihlásili pouze tři žáci: Lukáš Pavelka, který uspěl na 4.kyu (oranžový pás) a Denis Rovnaník složil zkoušku na 3.kyu (zelený pás). I zde proběhla mistrovská zkouška na 1. Dan (černý pás s jedním zlatým pruhem), kterou opět úspěšně absolvoval Martin Sláma a ve své profesionální Budo kariéře (neboť Martin je povoláním instruktor sebeobrany pro Policii ČR v Praze) se tak stal mistrem již pátého bojového stylu.

I při těchto zkouškách byly všichni, kteří uspěli, připraveni naprosto výborně a u čerstvých držitelů černých pásu jen mohu dodat – naprosto výborná demonstrace sebeobranných situací.

O týden později 8. 12. ještě proběhla zkouška na 6.kyu (bílo žlutý pás) u našich oddílových Tygříků. Zkoušku se zúčastnilo celkem šest malých bojovníků ve věkovém rozmezí 4 až 6 ti let. Zkušební komisy tvořily Sensei Petr Hermann a Sensei Daniel Rovnaník (2. Dan Jiu-Jitsu). Zkušební komise nakonec vynesla jednoznačný verdikt, všichni zkoušku zvládli na výbornou, jednalo se o Roman Gřešek, Karla Kohutová, Lumír Matela, Sandra Matelová, Jiří Kaňok a Adéla Vaňharová. Přestože jsou to všichni žáci naší školy trénují zvlášť a o výcvik těchto malých bojovníků se stará především Jana Válková spolu s Lucii Varechovou a Petrou Hermannovou. Touto cestou bych jim rád vyjádřil dík a obdiv jak výborně tyto malé tygry zvládají, obzvláště sejde-li se jich na tréninku někdy i v počtu dvaceti tygříků.

 

Autor článku Petr Hermann

 

 

 

VYŠLO V NOVINÁCH

 

bruntalsky.denik.cz/ostatni_region/mistrovstvi-moravy-a-slezska-v-jiu-jitsu-20141106.html

 

 

 

MISTROVSTVÍ MORAVY a SLEZSKA v JIU-JITSU RANDORI Krnov 2014

 

V sobotu 1. 11. 2014 se v Krnově uskutečnilo první Mistrovství Moravy a Slezska v Jiu-Jitsu Randori, které pořádala domácí Škola Jiu-Jitsu a Karate Krnov. Na soutěž se sjelo 49 závodníků ze 6 škol, což je vzhledem k prvnímu ročníku soutěže velmi slušný počet.

Soutěž probíhala na 2 tatami současně, na kterých účastníci předváděli nacvičené obrany proti nejčastějším typům napadení. Závodníci byli rozdělení do kategorií podle věku i stupňů technické vyspělosti. Bohužel se do některých kategorií přihlásil pouze jeden závodník, který se podle pravidel Mistrovství stal automatickým vítězem dané kategorie a zároveň byl přiřazen do nejbližší kategorie, ve které již prokázal své dovednosti.

Jako první nastoupili na tatami nejmenší bojovníci ve věku 5 až 7 let, kteří se nezalekli prostředí, rozhodčích ani početného publika a bojovali s velkým nasazením. Na druhé zápasiště mezitím nastoupila kategorie chlapců do 14 let s technickým stupněm od 6. do 3. Kyu, kterou vystřídala kategorie dívek stejného věku i technického stupně. Dětské kategorie vystřídali junioři a juniorky a následně již dospělých mužů a žen i kategorie seniorů. Celé mistrovství bylo zakončeno divácky nejoblíbenější disciplínou, kterou je soutěž družstev embu neboli obrana proti 2 útočníkům. V určeném časovém limitu 1,5 minuty se střídají rychle za sebou útoky bez i se zbraní a obránci i útočníci musí prokázat výbornou fyzickou připravenost.

Průběh soutěží ukázal, že i něžnější pohlaví se neztratí mezi kluky a může je svou bojovností a nasazením porazit. Rovněž se prokázalo, že i na soutěži v bojových uměních může vládnout přátelská atmosféra a spolupráce mezi jednotlivými oddíly. I jinak konkurenční kluby jsou schopny se spojit a spolupracovat, jako v případě soutěže družstev, kde spojili síly Petr Hermann a Lukáš Pavelka ze Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov a Karel Langer z Box Clubu Krnov. Poděkování si zaslouží celkem 15 rozhodčích ze sedmi škol, kteří se střídali na jednotlivých zápasištích. Obrovské poděkování si rovněž zaslouží ředitelka soutěže paní Petra Hermannová a celý tým pořadatelů za zorganizování celé soutěže a všem účastníkům i divákům za bezvadnou atmosféru. Celou akci se podařilo uspořádat za významné pomoci štědrých sponzorů a partnerů, kterým tímto rovněž děkujeme. Konkrétně se jedná o: Město Krnov, Czech Combat Academy, Středisko volného času Méďa Krnov, Lacart s.r.o. Krnov, manželé Jana a Karel Válkovi, Conch s.r.o. Krnov, Restaurace Slon Krnov.

 

 

Výsledky

 

Děti     D 0 - (5 až 7) bez omezení STV chlapci i děvčata

1. místo Repper Filip Bruntál

2. místo Vaňharová Adéla Krnov

3. místo Šidlík Adam Bruntál

4. místo Šteflová Jaroslava a Kudláczová Eliška Krnov

5. místo Juřičková Klára Krnov

6. místo Kaňok Jiří Krnov

 

Děti     D 1 - (-14) od 6.kyu do 3.kyu chlapci

1. místo Mičan Oldřich Krnov

2.místoDaněk Jan Bruntál

3.místoŠpiler Ondřej Krnov

4.místoVondrák Ondřej Krnov

5.místoKarvay Vojtěch Bruntál

 

Děti     D 2 - (-14) od 2.kyu po  Dan chlapci

1. místo Šolcová Alexandra Krnov

2. místo Ivan Martin Jeseník

3. místo Repper Lukáš Bruntál

 

 

Děti     D 3 - (-14) od 6.kyu po 3.kyu děvčata

1. místo Válková Adéla Krnov

2. místo Válková Karolína Krnov

3. místo Zingopisová Kristina Krnov

 

Děti     D 4 - (-14) od 2.kyu po  Dan děvčata

1. místo Šolcová Alexandra Krnov - přiřazena do kategorie D 2,

 

Junioři            JM 1 – (15 až 20) od 1.kyu do  Dan

1. místo Rovnaník Denis Krnov

2. místo Šalda Vojtěch Opava

3. místo Sedláček MiroslavBruntál

 

Junioři            JM 2 – (15 až 20) od 3.kyu do 2.kyu

1. místo Pavelka Lukáš Krnov

2. místo Byrtus David Krnov

3. místo Kiebžak Jiří Opava

4. místo Zdražil Lukáš Olomouc

 

Junioři            JM 3 – (15 až 20) od 6.kyu do 4.kyu

1. místo Ohnheiser Adam Opava

2. místo Míl Martin Olomouc

3. místo Műller Martin Opava

4. místo Závorka Radek Olomouc

5. místo Slanina Jan Krnov

 

Juniorky         JŽ 3 – (12 až 1) od 6.kyu do 3.kyu

1. místo Rovnaníková Michaela Krnov

2. místo Petrečková Michaela Krnov

3. místo Chorovská Nikola Krnov

4. místo Frýdlová Kateřina Krnov

 

Juniorky         JŽ 2 – (15 až 19) od 3.kyu do 2.kyu

1. místo Šolcová Michaela - přiřazena do kategorie Ž 2

 

Ženy    Ž 1 -  (20 až 35) od 1.kyu do Dan

1.místoFialová Barbora – přiřazena do kategorie Ž 2

 

Ženy    Ž 2 – (20 až 35) od 6.kyu do 2.kyu

1. místo Šolcová Michaela Krnov

2. místo Fialová Barbora Krnov

3. místo Válková Jana Krnov

 

Muži    M 1 - (21 až 37) od 1.kyu do  Dan

1. místo Dovrtěl Adam Krnov

2. místo Kolín Jakub Bruntál

3. místo Šenk Kamil Opava

 

Muži    M 2 - (21 až 37) od 3.kyu do 2.kyu

1. místo Nečas Martin – přiřazen do kategorie MS 2

 

Seniorky         ŽS 2 - (+36) od 6.kyu do 2.kyu

1. místo Válková Jana – přiřazena do kategorie Ž 2

 

Senioři            MS 1 - (+38) od 1.kyu do  Dan

1. místo Hermann Petr Krnov

2. místo Suchomel Miroslav Krnov

3. místo Brzobohatý Dušan Bruntál

4. místo Rovnaník Daniel Krnov

5. místo Ivan Rostislav Jeseník

 

Senioři            MS 2 - (+38) od 6.kyu do 2.kyu

1. místo Nečas Martin Olomouc

2. místo Kučera Stanislav Krnov

3. místo Skalka RadimKrnov

 

Družstva         DR 1 - (+15) 6.kyu  až Dan (smíšená)

1. místo Hermann Petr, Pavelka Lukáš, Langer Karel Krnov

2. místo Dovrtěl Adam, Byrtus David, Rovnaník Denis Krnov

3. místo Fialová Barbora, Válková Jana, Šolcová Michaela Krnov

 

Školy / oddíly

První místo obsadila Škola Jiu-Jitsu a Karate Krnov s celkovým počtem 28 medailí (14 zlatých, 8 stříbrných a 6 bronzových). Druhé místo si po zásluze vybojovala Škola Jiu-Jitsu a Karate Bruntál která získala 7 medailí (1 zlatou, 2 stříbrné a 4 bronzové). Třetí místo si pro svou školu vybojovaly bojovníci ze Sakura Dojo Opava, kteří získaly 5 medailí (1 zlatou, 1 stříbrnou a 3 bronzové). Čtvrté místo pak vybojovali bojovníci ze Sakura Ju-Jitsu Olomouc kteří vybojovaly 3 medaile (2 zlaté a 1 bronzovou). O páté místo se společně dělí Budo škola Jeseník se ziskem jedné stříbrné medaile a Box Club Krnov s jednou zlatou medailí

 

Celou soutěž soudcovali a také jim patří velký dík, tým rozhodčích, jmenovitě

Petr Hermann (4. Dan Jiu-Jitsu, 3. Dan Hanbo-Jitsu a 1. Dan Allkampf-Jitsu) z Krnova, Randy Alison (5. Dan Ju-Jutsu) z Přerova, Martin Březina (3. Dan Jiu-Jitsu, 3. Dan Kodokan Judo a 1. Dan Iaido) z Opavy, Zdeněk Vaňhara (2. Dan Jiu-Jitsu a 2. Dan Hanbo-Jitsu) z Krnova, Jiří Laštůvka (2. Dan Jiu-Jitsu a 1. Dan Hanbo-Jitsu) z Krnova, Adam Dovrtěl (2. Dan Jiu-Jitsu a 1. Dan Aikido) z Krnova, Martin Svačinka (2. Dan Jiu-Jitsu a 1. Dan Karate) z Bruntálu, Miroslav Suchomel (2. Dan Jiu-Jitsu) z Krnova, František Skoupil (2. Dan Jiu-Jitsu) z Jeseníku, David Maňur (2. Dan Ju-Jutsu) z Přerova, Jiří Gryc (1. Dan Ju-Jitsu) z Olomouce, Jakub Kolín (1. Dan Jiu-Jitsu a 1. Dan Karate) z Bruntálu, Dušan Brzobohatý (1. Dan Jiu-Jitsu) z Bruntálu, Karel Langer (1. Dan Jiu-Jitsu) z Krnova a Miroslav Sedláček (1. Dan Jiu-Jitsu) z Bruntálu.

 

 

autor článku Zdeněk Vaňhara

 

 

 

 

Seminář Jiu-Jitsu

V Krnově dne 20.9.2014 proběhl seminář tentokráte zaměřený na přípravu technik pro Mistrovství Moravy a Slezska v Jiu-Jitsu Randori, které se bude konat v tělocvičně Základní školy Janáčkovo náměstí v Krnově 1.11.2014. Zúčastnili se jej zástupci domácí Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov, Jiu-Jitsu a Karate Bruntál, Budo škola Jeseník, Sakura Opava, Ju-Jitsu Ostrava a v průběhu semináře dorazil vzácný host Hanshi Ladislav Petráš 8. Dan WJJKO z Olomouce se svými kolegy.  Seminář byl zaměřen na nácvik technik a jejich aplikací, které bojovníci využijí na chystaném Mistrovství Moravy a Slezska.

V prvním bloku se bojovníci pod vedením Senseie Adama Dovrtěla (2. Dan Jiu-Jitsu, 1. Dan Aikido) věnovali pádům a technikám aikido, které jsou použity v sebeobranných technikách. Druhý blok vedl Sensei Petr Hermann (4. Dan Jiu-Jitsu, 3. Dan Hanbo-Jitsu a 1. Dan Allkampf-Jitsu), který přítomné seznamoval s obrannými technikami Hanbo-JItsu proti různým typům útoku od úchopu až po útoku holí. Třetí blok byl zaměřen na základní prvky boje v Karate pod vedením Senseie Jakuba Kolína (1. Dan Karate a 1. Dan Jiu-Jitsu). Seminář uzavřel Sensei Martin Březina (3. Dan Jiu-Jitsu, 3. Dan Kodokan Judo a 1. Dan Iaido), který předvedl množství podmetů, porazů a přehozů z Juda.

 Po samotném semináři následovala porada zástupců jednotlivých škol, na které se podrobně probírala pravidla i průběh blížícího se Mistrovství Moravy a Slezska v Jiu-Jitsu Randori.  

Autor článku Bc. Zdeněk Vaňhara

 

Sensei Jakub Kolín z Bruntálského Dojo (v levo) a Sensei Adam Dovrtěl z Krnovského

Dojo (v pravo) při společné demonstraci technik.

 

 

 

 

Karate - dívčí záležitost

 

V Krnově 23. 8. 2014 proběhly zkoušky v Karate-Do Shotokan ryu. Zkoušky se konaly v Dojo Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov na Žižkové ul. Zkušebním komisařem byl doposud největší z mistrů kteří se v Krnově narodili - Sensei Martin Hermann (držitel: 5.Dan Allkampf-Jitsu, 3.Dan Karate Shotokan, 2.Dan Jiu-Jitsu a 1.Dan Judo). Před komisařem ležel nelehký úkol „ Dívčí válka“ čistě ryze ženské zkoušky. Pětice děvčat, přes prázdniny nelenila a držela se hesla: „Správný bojovník nemá nikdy prázdniny“, a poctivě se i v těch největších vedrech připravovala na zkoušky, které podle slov zkušebního komisaře zvládly naprosto výborně a dokonce některé jsou již teď připraveny na závody. Přezkušovalo se na dva technické stupně, 7.kyu kde zkoušku složila Petra Hermannová a Adéla Válková, a 6.kyu zde uspěly Jana Válková, Karolína Válková a Barbora Fialová.

 

„Myslím, že dnešní zkoušky jasně ukázaly, že bojové umění mohou úspěšně cvičit nejenom muži, ale i ženy a také celé rodiny. Zajímavostí je taktéž věkový rozdíl. Nejmladší zkoušené bojovnici bylo teprve devět let, a věkově nejvyzrálejší bojovnici je let čtyřicet.“ Dodal hl. trenér Krnovské školy Sensei Petr Hermann.

 

Naše bojovnice, z leva: Jana Válková, Barbora Fialová, Karolína Válková, Petra Hermannová a Adéla Válková

 

 

 

JIHOČESKÝ SVAZ KARATE
Jihočeské krajské sdružení ČSTV
Skuherského 14
370 04 České Budějovice

                                             

 V Českých Budějovicích 30. června 2014

Zpráva TMK ze školení trenérů III. třídy v Českých Budějovicích

             

Školení trenérů pořádané trenérsko-metodickou komisí Jihočeského svazu karate se konalo ve dnech 28. - 29. června 2014 v areálu TJ Karate České Budějovice v ulici E. Destinnové v Českých Budějovicích. Školení se účastnilo rekordních 51 osob ze 14-ti oddílů JčSKe (TJ Č. Budějovice, TJ N. Hrady, Karate Klub Tábor,  Budo škola KK Písek, TW Borovany, FC Č. Budějovice, Karate Horažďovice, TJ Boršov, TJ Vodňany, SK Vodňany, Nakama Sedlice, Panthers Č. Krumlov, Shotokan Karate Netolice, Okinawan Goju Ryu Dojo J. Hradec) a ze 2 oddílů ČSKe ( ČKBU Praha a Škola Jiu Jitsu a Karate Krnov). Bylo proškoleno 39 stávajících trenérů III. třídy a 12 nových uchazečů o licenci trenéra III.třídy. V letošním roce je velmi patrný zvýšený zájem o školení členů oddílu a škol JčSKe.

Na školení a zkouškách na STV kyu a Dan se podíleli lektoři: Jiří Faktor, Martin Sláma, Jaroslav Valenta, Václav Plecer a technicky školení zajišťoval Martin Hermann.  Na zkoušky nastoupilo celkem třináct uchazečů od 5.kyu až po 2. Dan. Všichni účastníci úspěšně zkoušky složili. Nejlepším ze zkoušených byl vyhlášen komisí Petr Zachař z TJ K N. Hrady, který exceloval ve zkoušce na  2.Dan.

V rámci školení trenérů se v neděli konaly přednášky, kde postupně vystoupili před 60 posluchači jeden ze zakladatelů karate v Čechách Josef Zvěřina, zakladatel Kendo a Iaido Vladimír Hotovec a zakladatel karate v Českých Budějovicích Václav Liška.  

Na závěr bych chtěl touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci školení trenérů. Tyto akce přispívají mimo jiné nemalou měrou k rozvoji trenérsko-metodických dovedností trenérů III. třídy a především budoucích zájemců o tuto kvalifikaci v rámci JčSKe.

 

Těším se na další spolupráci.

Ing. Martin Hermann

 TMK JčSKe

 

 

 

 

 

Zkoušky Jiu-Jitsu dospělých a Tygříků v Krnově.

 

Pro vyznavače bojových umění, zvláště pak Jiu-Jitsu bylo pondělí 9. 6. 2014 takovým malým svátkem. V Krnovském dojo Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov na Žižkové ul. č. 1 totiž proběhly zkoušky na stupně žákovské - kyu, ale také mistrovské - Dan. Zkoušek se zúčastnili žáci ze škol Krnovské a Bruntálské. Školu Jiu-Jitsu a Karate Bruntál založil Sensei Martin Svačinka a v současné době vede Sensei Jakub Kolín.

Vše začalo v 17 hodin zkouškou na 6.kyu Jiu-Jitsu našich nejmenších bojovníků - Tygříků, což jsou děti od 3 do 6 let. O jejich úspěchu či případném neúspěchu rozhodovali hlavní trenér Krnovské školy Sensei Petr Hermann a Sensei Daniel Rovnaník, z pozadí přísným okem a zaťatými pěstmi celou zkoušku sledovali instruktoři těchto malých bojovníku Mgr. Jana Válková a Lucie Varechová spolu s jejich rodiči. Vše dopadlo velice dobře a certifikát na 6.kyu Jiu-Jitsu si domu hrdě odváželi: Klárka Juřičková, Maruška Hyblerová, Eliška Kudlaczková, Filípek Novák, Jaruška Šteflová, Ondřej Vondrák a Kristínka Zingopisová. Spolu s tygříky absolvovali zkoušku také sourozenci Katrin a Samuel Tesařovi.

V 18.00 hod. začala hlavní část zkoušek. Teplota v dojo byla okolo 35°C a třináct párů cvičících, spousta diváků a rodičů velice brzy udělalo v dojo hodně husté a téměř až nedýchatelné ovzduší. Ale ani to nezabránilo přísné zkušební komisi tvořenou Sensei Petrem Hermannem (4.Dan Jiu-Jitsu, 3.Dan Hanbo-Jitsu a 1.Dan Allkampf-Jitsu), Sensei Zdeňkem Vaňharou (2.Dan Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu) a Sensei Františkem Skoupilem (2.Dan Jiu-Jitsu) ve více než dvou hodinovém mučení a trápení zájemců o zkoušku na 5.kyu až 2.Dan.

Zkouška obsahoval kihonové techniky - kopy, údery a kryty Karate, ukemi-vaza - pádové techniky a sebeobranné techniky proti nejčastějším typům napadení jako jsou např. údery, kopy, různé typy úchopu, přehozy a podmety z Juda, až po obranu na zemi, dále znalost atemi bodů, obranu proti více útočníkům, neboli volný boj, teoretické znalosti o Jitsu celkově až po Karate kata u zájemců o mistrovskou zkoušku. Tím vším museli bojovníci projít, než mohly obdržet certifikáty opravňující jim nosit barvu pásu dle jejích zkoušeného stupně.

Na technické stupně uspěly:

5.kyu (žlutý pás) - Lukáš Spáčil a Petrečková Michaela

4.kyu (oranžový pás) - Frýdlová Kateřina a Nábělek Jiří

3.kyu (zelený pás) - Nikola Chorovská

2.kyu (modrý pás) - Byrtus David a Repper Lukáš

1.kyu (hnědý pás) - Fialová Barbora a Rovnaník Denis

1.Dan (černý pás s jedním zlatým proužkem) - Sedláček Miroslav

2.Dan (černý pás se dvěma zlatými proužky) - Rovnaník Daniel

 

Zkouška byla tentokráte mimořádně náročná, ale ti co zkoušku zvládli, mohou být na svůj výkon opravdu náležitě hrdí. Obzvláště bych chtěl pochválit Lukáše Reppera a Denise Rovnaníka jenž předvedli výkon nad úrovni požadovanou jejich zkoušce a Barbory Fialové která nejenže předvedla stejně výborný výkon jako Denis a Lukáš, ale její zkouška byla o to těžší, že při zkoušce spárovala s Danem Rovnaníkem zkoušeného na 2. Dan.

Naprosto perfektní a bez nejmenších chyb pak byla zkouška teprve 16-ti letého Miroslava Sedláčka a již 42 letého Daniela Rovnaníka. Což jenom dokazuje, že cvičit Jiu-Jitsu se dá v každém věku.

Díky tomu, že je Mirek mnohem mladší, tudíž vitálnější a Dan sice starší, ale o to zkušenější bojovník se rozdíly mezi nimi naprosto nulovaly a vypadalo to jako souboj „titánů“ a jejich sparingové museli projevit mnoho houževnatosti umu a síly, stejně jako zkoušení, aby jejích obranám a útokům ustáli ve zdraví.

Ještě jednou všem gratuluji a přeji mnoho sil a nadšení do dalšího cvičení a zkoušek, Oss Petr Hermann.

 

                 Tygříci Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov se svými trenéry

 

Více foto veřejně přístipno na našem facebooku :

Jitsu-Karate-Krnov

 

 

 

 

 

Články a zprávy rok 2014

 

 

Celkem již třetí větší ocenění, během několikatileté trenérské činnosti, obdržel Sensei Petr Hermann dne 22. května 2014 v koncertní síni Svatého Ducha u příležitosti vyhlašování nejlepších sportovců za rok 2013, a to konkrétně v kategorii „Nejlepší trenér za rok 2013“. Toto ocenění převzal přímo z rukou starostky města Krnova paní Mgr. Krušinové.

V roce 2012 získal Petr poděkování za dlouholetou spolupráci při Středisku volného času Méďa od tehdejší paní ředitelky Vlašánkové. 

V neposlední řadě velmi ceněné „Poděkování za rozvoj Allkampf-Jitsu u příležitosti výročí 20 let Allkampf-Jitsu v České republice“, obdržené od jednoho ze svých mistrů Renshi Martina Matouše v roce 2011.

 

Žáci školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov svému trenérovi gratulují k získání tohoto ocenění a pevně věří, že i v dalších letech bude mít dost sil, elánu a hlavně pevné nervy s námi žáky, a povede nás dál na cestě budo. 

 

autor: Hermannová Petra

 

 

Samozřejmě je to pro mne veliká čest získat takovéto ocenění, ale není to jen ocení mé, nýbrž Vás všech, neboť kde nejsou žáci nemohou být ani učitelé. Proto děkuji všem, kteří se od mojí maličkosti učili a nadále uči Oss.

Petr Hermann

 

 

 

Budo seminář Jeseník

 

V sobotu 5. 4. 2014 v Jeseníku proběhl již tradiční Budo seminář. Seminář pořádala místní škola Budo Jeseník, kterou vede Sensei František Skoupil (1. Dan Jiu-Jitsu, prezident IKKV pro ČR).

Seminář byl rozdělen do tří tréninkových bloků vždy po 90 minutách. První tréninkový blok vedl Sensie Petr Hermann (4. Dan Jiu-Jitsu, 3.Dan Hanbo-Jitsu a 1.Dan Allkampf-Jitsu) z Krnovské školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov, trénink byl zaměřen na sebeobranné techniky proti ohrožení střelnou zbraní a škrcení provazem.

Druhý tréninkový blok vedl Sensei Vladimír Kočička (3.Dan Karate a Jiu-Jitsu a 1.Dan Hanbo-Jitsu) ze školy Sebeobrany Vrbno pod Pradědem. Sensei Kočička zahájil výuku nácvikem Karate kumite z kterého se pak přecházelo do pákových a hodových technik.

Závěrečná tréninková část byla pod taktovkou Senseie Karla Langera (1. Dan Jiu-Jitsu) z Box Clubu Krnov, která byla zaměřena na pákové a škrtící techniky na zemi ve stylu grapplingu.

 

Sám za sebe musím hodnotit žáky Jesenické školy za velice kvalitní, chápavé a vzorné studenty, samozřejmě také pochvala patří práci jejich trenérům pod vedením mitra Františka Skoupila.

 

autor článku Petr Hermann

 

 

 

         

Trénink a zkoušky Karate a Jiu-Jitsu Pod vedením mistrů Sensei Martin SLÁMA a Petr HERMANN 8. 3. 2014 Krnov

 

Sobota 8. 3. 2014 byla pro naší školu Jiu-Jitsu a Karate Krnov takový malý svátek, přijel k nám na zkoušky mistr kata Sensei Martin Sláma.

Tréninkový den vypadal následovně. Nejprve proběhl trénink Jiu-Jitsu pod vedením mistrů Jiu-Jitsu Petra Hermanna a Zdeňka Vaňhary, kteří se při tréninku zaměřili převážně na doladění technik před zkouškou na jednotlivá kyu a následně pak proběhl trénink Karate pod vedením mistra Slámy.

Sensei Martin Sláma je jedním z nejmladších držitelů 5.Danu Shotokan Karate v České republice. Sensei Sláma s námi probral základní kata Heian a následně jsme první tři kata Heian Shodan, Heian Nidan a Heian Sandan probrali podrobně. Sensei Sláma vždy nejprve zhodnotil, jak kata cvičíme, zdali či "starým či novým " způsobem a vysvětlil nám, jaké jsou v tom rozdíly popřípadě, jaké jsou rozdíly v katách klasického Karate Shotokan a JKA Shotokan.

Po krátké pauze pak proběhly zkoušky. Úspěšně zvládli zkoušky v Jiu-Jitsu na 5.kyu (žlutý pás) Ondřej Špiler a 3.kyu (zelený pás) Lukáš Pavelka. Sensei Martin Sláma je mistrem nejenom v Karate, ale také v Krav Maga, dále si doplňuje své bojové umění také stylem Saishokido a jakožto policejní instruktor sebeobrany v Praze, projevil zájem doplnit si svou cestu Budo o další styly a to Jiu-Jitsu a Hanbo-Jitsu, kde předvedl naprosto vynikající výkony a vybojoval si tak rovnou 2.kyu (modrý pás) v Jiu-Jitsu a 3.kyu (zelený pás) v Hanbo-Jitsu. Takže se mistr stal nejprve sám zkoušeným, a teprve pak sám zkoušel a to samozřejmě v Karate Shotokan. Zde si vybojovali 8.kyu (bílý pás) Petra Hermannová, Lucie Varechová, Stanislav Kučera a Lukáš Pavelka. Na 7.kyu (žlutý pás) pak zvládli zkoušku Jana Válková, Karolína Válková a Barbora Fialová která předtím nejprve absolvovala zkoušku na 8.kyu. Druhou dvoj zkoušku pak zvládl Daniel Rovnaník a to 6 a 5.kyu. (zelený a fialový pás).

Připravenost našich žáků v Karate byla mistrem Slámou hodnocena jako výborná, z tohoto důvodu také povolil dvě výjimky ve zkoušce, neboli dvě dvou zkoušky, což trenéra vždy potěší, navíc když je to od takového mistra jakým Martin bezesporu je. A také je to pro mne velká čest, že si vybral mistr takového formátu navíc z našeho hlavního města za svého zkušebního komisaře mne.

Den naplněný tréninkem skončil a všichni již se těšíme na další trénink pod mistrem Martinem Slámou tentokráte již ve formě celodenního semináře a na květen, kdy by k nám měla zavítat další Budo legenda mistr Karate, Allkampf-Jitsu, Jiu-Jitsu a Juda Sensei Martin Hermann.

Autor článku hl. trenér školy Petr Hermann

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Sensie Martin SLÁMA  a  Sensei Petr HERMANN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode