Články a zprávy rok 2013

 

 

Zkoušky v Karate Shotokan pod Českým svazem Karate 30.8.2013 Krnov

 

O tom že prázdniny nejsou jen dobou sladkého nic nedělání dnes 30.8.2013 potvrdili žáci Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov při skládání zkoušek v Karate-Do Shotokan ryu. V dopoledních hodinách Sensei Martin Hermann zkušební komisař Karate z Českých Budějovic a rodák z Krnova po dvouhodinové zkoušce udělil 8.kyu Michale Rovnaníkové, Dominikovy Lukszovi, MUDr. Radimovi Skalkovi, Adéle Válkové, Karolíně Válkové a Mgr. Janě Válkové. 7.kyu pak zvládl Daniel Rovnaník a Zdeněk Vaňhara. Zkoušku na 2.kyu úspěšně složil hlavní trenér školy Petr Hermann.

Mistr Martin Hermann byl s úrovní žáků a jich připraveností velice spokojen a přiznal, že přesto že již v Krnově dvě desítky let nežije, vždy se rád do Krnova vrací a to nejen při návštěvě rodiny, ale i u příležitosti seminářů a zkoušek Allkampf-Jitsu a nyní také i Karate Shotokan, které se zde pod Českým svazem Karate neuskutečnily již víc než dvacet let. Sensei Petr Hermann uvedl, že spolu s tréninkem Jiu-Jitsu by rád navázal i na tradiční Karate, které se zde před dvaceti lety cvičilo a České republice mělo velice dobré jméno.

 

horní řada z leva: Karel Langer, Zdeněk Vaňhara, Petr Hermann Sensei Martin Hermann, Dominik Luksza, Radim Skalka,

dolní řada z leva: Jana Válková, Adéla Válková, Karolína Válková, Míša Rovnaníková, Dan Rovnaník

 

 

 

 

 

 

           SOBOTNÍ  TRÉNINK  KARATE-DO  16. 11. 2013

 

16. 11. 2013  Naše škola Jiu-Jitsu a Karate Krnov uspořádala trénink v Karate-Do Shotokan ryu a to pod doslovnými mistry svého oboru, tedy disciplín kata (sestav) a kumite (volného boje).

Trénink proběhl ve dvou fázích, dopolední 2,5 hodinový trénink kata proběhl pod odborným dohledem Mistra Martina Hermann z Českých Budějovic, který v současné době patří mezi katařskou republikovou špičku. V našem dojo nám Sensei Martin Hermann předal i novinky které nedávno získal na semináři Karate kata pod Lucou Valdesim světovým šampionem v kata.  Mistr obzvláště chválil sestry Válkové Karolínu a Adélu, ale také jejich maminku Janu. Když pak mistr sám předvedl závodní provedení mistrovských kat, bylo v dojo doslova hrobové ticho a někteří přítomní ohromením málem ani nedýchaly.

Odpolední dvouhodinový trénink kumite jsme měly možnost zacvičit si pod členem České reprezentace v Karate kumite Tomášem Hermannem, synem mistra Martina Hermanna.

Tomáš s námi prošel základní techniky a pohyby kumite. V závěru tréninku nám prozradil a předvedl některé ze svých specifických závodních technik. Pochvalu v této části tréninku si obzvláště pak zasloužila Barbora Fialová a Petra Hermannová.

Trénink se vydařil naprosto perfektně, a když se naše zmučené těla odebírala do svých domovu naše mysl se již teď soustředila na další trénink, který nám Martin a Tomáš přislíbily při další návštěvě našeho města.

Pro ty, kteří se dnešního tréninku nemohly zúčastnit naše Škola nabízí možnost zacvičit si na blížícím se semináři Jiu-Jitsu který proběhne v našem dojo v sobotu 14. 12. 2013 od 10 hod.

Horní řada z leva: Daniel Rovnaník, Alexandra Šolcová, Petra Hermannová, Jana Válková,

         Barbora Fialová a Nikola Chorovská

Dolnířada z leva: Sensei Martin Hermann, Adéla Válková, Karolína Válková a Sensei Petr Hermann

 

S e n s e i   M a r t i n   H E R M A N N

 

 

Výuka sebeobranny na 1.ZŠ v Krnově

Dne 19. 11.2013 se uskutečnila v rámci realizace Minimálního preventivního programu na naší škole velmi zajímavá akce pro žákyně 8. a 9. tříd  s názvem Sebeobrana.
Naše pozvání přijaly  členky Školy Jiu – Jitsu a karate Krnov -  paní Válková a slečna Zouharová , které seznamovaly dívky se základními prvky a principy  sebeobrany ,učily žákyně jak se zachovat při případném napadení neznámým útočníkem nejen teoreticky, ale hlavně prakticky. Dívky si mohly na žíněnce vyzkoušet základní hmaty , chmaty a prvky, kterými lze útočníky překvapit a tím tak vyváznout z nebezpečné situace.  .
Všechny zúčastněné tento program velmi zaujal a zejména je potěšil praktický výcvik.

                                                                                                                                                          Jana Hradečná

 

Mgr. Jana Válková (v bílem v pravo) demonstruje obranu proti útoku tyčí

 

 

 

Trénink kumite 30. 11. 2013 Vrbno pod Pradědem u mistra Kočičky

 

Poslední listopadový den si čtyři členové naší školy, konkrétně Petr Hermann, Daniel Rovnaník, Denis Rovnaník a Lukáš Pavelka zajeli zatrénovat kumite k oddílovému příteli z Vrbna pod Pradědem mistrovi Láďovi Kočičkovi (3. Dan Karate-Do, 3. Dan Jiu-Jitsu, 1. Dan Hanbo-Jitsu a 1. kyu Judo).

O tom že Láďa je mistr a učitel s velkým U nikdo z nás nikdy nepochyboval a dnes nás v tomto názoru ještě utvrdil. Disciplínu kumite má Láďa zvládnutou opravdu na výbornou! Během více než dvou hodinového tréninku v jeho soukromém Dojo do nás doslova nabušil základní pohyby a útoky. Naprosto bezvadně vše vysvětlil a také prakticky předvedl, svým profesionálním způsobem učení nás vždy dovedl do bodu, kdy my sami jsme byli schopni pochopit, kde děláme chybu a kde máme slabiny. Na závěr jenom lze dodat, že jsme si výborně zacvičily a již se těšíme na trénink, který přijede v brzké době udělat k nám do Krnova do našeho Dojo

 

 

 

V sobotu 14. 12. 2013 proběhl seminář Jiu-Jitsu a následně také zkoušky v tomto stylu boje.

V Dojo Krnovské Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov na ul. Mikulášská 69 v Krnově se v sobotu 14. 12. sešlo 46 bojovníků. Zastoupení zde měly školy Škola Jiu-Jitsu a Karate Krnov, Jiu-Jitsu a Karate Bruntál, Sebeobrana Vrbno pod Pradědem, Budo škola Jeseník, Sakura Opava, Jiu-Jitsu Rýmařov a pár neregistrovaných nadšenců z Olomouce.

Seminář byl rozdělen do třech 75minutových bloků. Zahájení semináře se ujal hl. trenér Krnovské školy Sensei Petr Hermann, který během nástupu poděkoval a předal drobný dárek žákům své školy, kteří se tento rok výjimečně zasloužili o rozvoj školy nebo přispěly velkou pomocí nad rámec svých „povinností“. Jmenovitě se jednalo o Zdeňka Vaňharu, Petru Hermannovou, Daniela Rovnaníka, Adélu Zouharovou, Janu Válkovou, Barboru Fialovou a Lucii Varechovou. Poté již byl zahájen samotný seminář. Sensei Hermann v prvním bloku semináře se převážně věnoval technikám obrany v sedě proti stojícímu útočníkovi a únikovým technikám z tzv. transportního zajištění. Zlatým hřebem semináře byl druhý blok, o který se postaral Sensei Lubomír Češek, který je svou profesí policejní psycholog. Sensei Češek pojal výuku sebeobrany v tzv. surovém stavu, neboli realita ulice. Obzvláště zajímavé a poučné byli jeho šokové a zastavovací techniky proti náhlému útoku ze zálohy a proti útoku nožem. Třetí blok semináře se pak rozdělil na dvě části kdy jednu, tu větší skupinu, vedl Sensei Jiří Laštůvka, který se zabýval tradičními technikami Jitsu s perličkou v závěru kdy Sensei Laštůvka probral sebeobranu „spíše pro ženy“ pokus o znásilnění, konkrétně polohy ze zadu v leže a v kleče. Duhou skupinku vedl Sensei Vladimír Kočička, který prohnal trenéry jednotlivých škol v kumite stylu boje. Celý seminář se obešel bez zranění a byl prosycen již tradičním duchem přátelské spolupráce, tvrdé dřiny a drilu.

Po ukončení semináře proběhly zkoušky na STV - stupně technické vyspělosti v Jiu-Jitsu.

Přestože zkoušených bylo pouze sedm, byly zastoupeny téměř všechny technické stupně kyu, včetně zkoušky na Dan. Stupeň kyu - je stupněm žákovským a stupeň Dan - je stupněm mistrovským. Ve zkoušce pak uspěly na 4.kyu Lukáš Pavelka, na 3.kyu Michaela Rovnaníková. Nejpěknější část zkoušky předvedly na 2.kyu sestry Michaela a Alexandra Šolcové. Závěr zkoušky patřil Sensei Jakubovy Kolínovy, jednomu z trenéru Bruntálské školy, který se v tento den stal mistrem již v druhém bojovém umění tím, že ke svému 1. Danu Karate přidal čerstvě složenou zkouškou 1. Dan Jiu-Jitsu.

„Všem co na zkoušce uspěly, moc gratuluji. A těm co se dnešní zkouška nevyvedla, vzkazuji: nezvládnout zkoušku popřípadě prohrát zápas není nikterak velký neúspěch. Je to pouhé škobrtnutí na cestě Budo, kterou jste se dali a která má pouze počátku nikoli však konce. Naopak takový zážitek pro opravdového bojovníka, může být velmi cenným přínosem zkušenosti pro jeho pozdější rozvoj, pokud se ze svých chyb řádně poučí a o to lépe se pak připraví na další zkoušky či závody. Velký neúspěch rovnající se životní chybou může být, když se Budoka (cvičenec bojových umění) rozhodne po takovém neúspěchu ukončit svou závodní činnost, popřípadě vzdá cvičení Budo úplně.“ Dodal ke zkoušce Sensei Petr Hermann.

 

Pro zájemce o sebeobranu, Jiu-Jitsu, Karate, Allkampf-Jitsu, nebo Hanbo-Jitsu jsou k dispozici tréninky každé pondělí a středa od 18 do 20 hod. a pátek od 17 do 18.30 hod. v našem Dojo na Mikulášské ul. 69 v Krnově.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode